قوانين و مقررات حضور در یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگهای تزئینی ، معدن ، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه
 
نحوه ثبت نام
 
ثبت نام در یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگهای تزئینی، معدن، ماشین آلات آلات و تجهیزات مربوطه به صورت اينترنتي بوده و جهت اطلاع از نحوه ثبت نام مي توانيد ضمن مطالعه راهنماي ثبت نام مندرج در وب سايت نمايشگاه نسبت به ارائه درخواست ثبت نام خود اقدام نماييد.( مشارکت کنندگانی که امکانات ثبت نام اینترنتی را ندارند ، می توانند با پرینت نحوه ثبت نام ، نسبت به مطالعه و مهر و امضا کردن تمام صفحات آن به همراه تصویر مدارک واسناد ضمانت و  تحویل به ستاد برگزاری ، اقدام نمایند .)
 
كليه علاقمندان به حضور در نمايشگاه مي بايست نسبت به انجام كامل مراحل ثبت نام و تكميل مدارك ثبت نام اقدام نمايند.

•        مدارك لازم جهت پیش ثبت نام به شرح زير مي‌باشد:

1-      ثبت نام اولیه در وب سایت رسمی نمایشگاه و اخذ شناسه ورود.

2-   اشخاص حقوقی می بایست نسبت به ارسال تصویر اسکن شده کارت اقتصادی، پروانه بهره برداری یا گرید سازمان برنامه و قوانین و مقررات مهر و امضاء شده ( صفحه آخر همین مدرک) اقدام نمایند.

3-   اشخاص حقیقی می بایست نسبت به ارسال تصویر اسکن شده کارت ملی شخص متقاضی، پروانه بهره برداری (در صورت وجود) و قوانین و مقررات مهر و امضاء شده ( صفحه آخر همین مدرک  ) اقدام نمایند.

نکته : در صورتی که شخص متقاضی اعم از حقیقی یا حقوقی دارای پروانه بهره برداری یا گرید سازمان برنامه نمی باشد میبایست با ستاد برگزاری تماس حاصل فرمایید  88743595-9  009821

4-   ستاد برگزاری پس از بررسی مدارک اولیه ارسال شده توسط متقاضیان و در صورت کامل بودن مدارک نسبت به تایید مدارک پیش ثبت نام اقدام خواهد نمود و مراتب از طریق آدرس پست الکترونیکی که در هنگام ثبت نام در سامانه ثبت نام ثبت نموده اید به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.

5-   پس از تایید مدارک پیش ثبت نام ، متقاضیان میبایست ضمن ورود به سامانه ثبت نام ، نسبت به سفارش غرفه و خدمات از منوی مربوطه اقدام نمایند. به منظور جلوگیری از دوباره کاری ، متقاضیان میبایست درخواست های قطعی خود را در سامانه اعلام نمایند ( امکان اصلاح درخواست ها در شرایط خاص و با تایید ستاد برگزاری امکان پذیر میباشد.)

نکته : متقاضیان میبایست در انتخاب نوع غرفه درخواستی اعم از غرفه های ریالی ، غرفه های ارزی یا غرفه های ارزی – ریالی با توجه به قوانین و مقررات بخش ارزی اقدام نمایند بدیهی است ستاد برگزاری ضمن بررسی متقاضیان و با در نظر گرفتن قوانین و مقررات، راسا نسبت به تایید یا عدم تایید متقاضیان اقدام خواهد نمود و متقاضیان حق هرگونه اعتراضی را در این خصوص از خود سلب مینمایند.

6-   ستاد برگزاری پس از بررسی درخواست های متقاضیان نسبت به تایید یا عدم تایید درخواست ها اقدام خواهد نمود ، در صورتی که درخواست متقاضی تایید گردد متقاضی میبایست در زمان بندی مقرر نسبت به پرداخت مبلغ پیش فاکتور صادره در سامانه ثبت نام و بر اساس درخواست متقاضی صادر شده است اقدام و با مراجعه به سامانه ثبت نام نسبت به ثبت اطلاعات پرداخت خود اقدام نماید. همچنین در صورتی که درخواست متقاضی تایید نشود این امر از طریق ایمیل به اطلاع متقاضی خواهد رسید و متقاضی میتواند نسبت به رفع نواقص یا تغییر درخواست اقدام و مجددا درخواست های جدید خود را ارسال نماید. متقاضیان میتوانند به صورت اختیاری نسبت به سفارش خدمات نمایشگاهی اقدام نمایند که این امر در مراحل ثبت نام پیش بینی شده است.

7-   ثبت اطلاعات پرداخت در سامانه ثبت نام و ارسال تصوير فيش واريزي حداكثر 5روز پس از تایید درخواست سفارش غرفه الزامی میباشد.(اين فيش مي‌بايست خوانا بوده و با فرمت JPG  حداکثر 250 کیلوبایت اسکن و ارسال گردد.)

8-   پس از ثبت اطلاعات پرداخت در سامانه ثبت نام ، متقاضیانی که در ثبت نام خود، فضای ریالی درخواست داده اند میبایست با مراجعه به منوی تعهد نامه ارزی ریالی ضمن دانلود فرم تعهد نامه نسبت به مهر و امضاء تعهد نامه اقدام و با هماهنگی امور مالی ستاد ( 88743595-9 ) نسبت به تعیین رقم چک تضمین و تودیع چک به میزان کل ارزش ارزی غرفه خود اقدام نمایند. چک تضمین ارزی ریالی میبایست صرفا چک متعلق به شرکت یا شخص متقاضی بوده و به حساب بانکی آن به شبکه سراسری بانکی متصل باشد و ستاد از پذیرش سایر چک ها معذور میباشد.

تذکر: چک تضمین فوق میبایست بدون تاریخ و بدون بابت بوده و صرفا در وجه شرکت " روشان روز " صادر گردد و ستاد از پذیرش سایر چک ها معذور است.

9-   متقاضیان پس از مهر و امضاء تعهدنامه ارزی ریالی و نیز صدور چک مربوطه میبایست اصل تعهد نامه را به همراه چک به امور مالی ستاد برگزاری به  آدرس تهران، سیدخندان ، ابتدای سهروردی شمالی ، جنب پل ، خیابان برازنده ، شماره 52 ، طبقه سوم ، واحد 12 ارسال و نسبت به اخذ رسید اقدام نمایند.
10- پس از انجام کلیه مراحل ثبت نام ، ارسال کلیه مدارک، پرداخت هزینه های ثبت نام و تودیع تضامین لازم  و با تایید ستاد ، وضعیت ثبت نام متقاضیان از حالت پیش ثبت نام به ثبت نام قطعی تغییر داده خواهد شد، بدیهی است در صورتی که متقاضیان ثبت نام خود را قطعی ننمایند حتی در صورت واریز وجه نیز ستاد برگزاری میتواند نسبت به واگذاری فضای درخواستی آنان به سایر متقاضیان اقدام و متقاضی مذکور که ثبت نام خود را قطعی ننموده است حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب مینماید.

لازم به ذكر است عدم وصول هر يك از موارد فوق موجب عدم قطعي شدن ثبت‌نام خواهد بود و ستاد برگزاري هيچگونه مسئوليتي در قبال عواقب ناشي از عدم ثبت‌نام متقاضيان نخواهد داشت.
•    پس از قطعي نمودن ثبت‌نام انجام موارد زير جهت دريافت به موقع خدمات درخواستي الزامي مي‌باشد:

•     پس از قطعی شدن ثبت نام ، متقاضیان میبایست مطابق سررسید تاریخ های اعلام شده در سامانه ثبت نام ، نسبت به ارسال اطلاعات شرکت خود جهت درج در کتاب توانمندی ها و سی دی و وب سایت رسمی نمایشگاه، اسامی غرفه داران، کارت خودرو و .... اقدام نمایند بدیهی است به منظور ارائه خدمات با کیفیت مناسب به اطلاعاتی که بعد از سررسید اعلام شوند ترتیب اثر داده نخواهد شد و اطلاعات این قبیل متقاضیان در کتاب ، سی دی و سایت درج نخواهد شد.
•  ستاد برگزاري هيچگونه مسئوليتي در قبال ارائه خدمات به متقاضياني كه اطلاعات درخواستي را مطابق آخرين مهلت ارسال اطلاعات به ستاد ارسال ننموده باشند بر عهده نخواهد داشت. بديهي است هيچگونه وجهي به اين قبيل متقاضيان عودت نخواهد شد.

•  كليه اطلاعات شركت كنندگان در نمايشگاه بصورت تايپ شده در سامانه پذيرفته مي شود كه عيناً در موضوعات مرتبط مورد استفاده قرار خواهند گرفت لذا ستاد برگزاري مسئوليتي در قبال صحت مطالب نخواهد داشت و ستاد از پذیرش اطلاعات در قالب فکس و سایر فرمت ها معذور میباشد.
خدمات قابل ارائه توسط ستاد برگزاري یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه

•         فضاي نمايشگاهي:

الف ) فضاي داخل سالن با تجهیزات:

1-      حداقل متراژ غرفه ارزي و يا ريالي داخل سالن 12 متر مربع مي‌باشد.
2-      تجهيزات عمومي غرفه هاي نمايشگاهي داخل سالن (به ازاي هر 12 متر  مربع) به شرح زير مي باشند:

    1- سر درب غرفه (كتيبه)
    2- ديوارهاي پارتيشن غرفه
    3- نورپردازي غرفه
    4- يك عدد ميز
    5- دو عدد صندلي
    6- يك عدد پريز برق
    7- موکت

3-   در صورت واردن آوردن هر گونه خسارت به غرفه های پیش ساخته از سوی مشارکت کننده ميزان خسارت راسا توسط ستاد محاسبه و وجوه آن از مشارکت کننده اخذ خواهد شد.

4-   بعد از قطعی شدن ثبت نام حداکثر تا تاریخ 11/03/98  امکان تغییر نوع فضا (از با تجهیزات به خام)  وجود دارد و پس از آن تاریخ تغییر نوع فضا امکان پذیر نمی باشد لازم به توضيح است در صورتي كه مشاركت كنندگان محترم نسبت به اخذ فضاي با تجهيزات اقدام و هزينه مربوطه را پرداخت نمايند و پس از آن نسبت به درخواست فضاي خام اقدام نمايند هزينه مربوطه عودت داده نخواهد شد.

5-   خروجي برقي كه به شركت كنندگان محترم تحويل ميگردد قابليت جريان 2 آمپر را دارا ميباشد و مقاومت سيم كشي هاي استفاده شده در غرفه ها محدود است. لذا استفاده از وسايل پر مصرف پروژكتور اضافي، ‌وسايل نمايشي پرمصرف ممنوع است. در صورت نياز مشاركت كننده بايد با هماهنگي برگزاركننده مجوز دريافت دارد.
ب- فضای داخل سالن بدون تجهیزات (زمين خام):
فضاي خام: فضايي است كه به مشاركت كننده بدون داشتن تجهيزات نمایشگاهی از قبيل پنل، موكت، نور و سردرب و..... تحويل مي‌گردد و تجهيز آن عهده مشاركت كننده مي‌باشد.
پس از قطعی شدن ثبت نام در سامانه ثبت نام نمایشگاه ، مشارکت کنندگانی که نسبت به اخذ زمین خام اقدام نموده اند کد غرفه سازی از ستاد دریافت خواهند کرد در این حالت مشارکت کنندگان میبایست حداکثر تا تاریخ 11/03/98  نسبت به انتخاب و معرفی پیمانکار ساخت و ساز غرفه خود به ستاد برگزاری اقدام  و کد غرفه سازی خود را در اختیار غرفه ساز خود قرار دهد و غرفه ساز میبایست با مراجعه به بخش غرفه سازی سامانه ثبت نام و بابت انجام فرایند های مرتبط با غرفه سازی از ستاد برگزاری username  و Password  ورود به بخش غرفه سازی را دریافت نمایند. مشارکت کنندگان میتوانند فعالیت های مرتبط با غرفه سازی را راسا یا توسط پیمانکار خود به انجام رسانند. این قبیل متقاضیان تا تاریخ 11/03/98  فرصت دارند تا کلیه موارد مربوط به ساخت و ساز غرفه مندرج در ذیل را انجام و مجوز غرفه سازی دریافت نمایند.

1. حداقل متراژ جهت غرفه سازي در فضاي دور سالن ، 24 مترمربع  و در جزيزه‌ها 60 متر مربع خواهد بود.

2. مشاركت كنندگاني كه متقاضي غرفه بدون تجهیزات (زمین خام) مي باشند، مي بايست در فرم های ثبت نام متراژ درخواستي در قسمت بدون تجهيزات وارد نمايند.

3. غرفه سازان مي‌بايست از طریق سامانه ثبت نام نسبت درخواست صدور مجوز و ارائه معرفی نامه از شرکت اصلی تا تاريخ 11/03/98 به ستاد برگزاري اقدام نمایند.

وظايف پيمانكار ساخت غرفه
-         تکمیل فرم 102 الف و ب توسط مشارکت کننده و پیمانکار ساخت غرفه و ارسال به ستاد صرفا از طریق سامانه ثبت نام.
-         تکمیل فرم درخواست انشعاب برق توسط مشارکت کننده و پیمانکار ساخت غرفه و ارسال به ستاد صرفا از طریق سامانه ثبت نام.
-         واریز تضامین غرفه سازی به حساب معرفی شده توسط ستاد مطابق جدول زیر و ارسال فیش واریزی صرفا از طریق سامانه ثبت نام.
-         ارسال فایل 3D  غرفه حداقل از سه نما در قالب فایل JPG  یا PDF  صرفا از طریق سامانه ثبت نام.
-         مهر و امضاء مهندس ناظر دارای شماره نظام مهندسی روی نقشه های ساخت غرفه، برای صدور مجوز غرفه سازی الزامی است.
-         ارائه 3 نسخه از پلان طرح و 3D به صورت رنگی در ابعاد A4 بیست روز قبل از تحویل سالن ها.

نکته : ستاد برگزاری پس از دریافت مدارک ارسال شده توسط متقاضیان و پیمانکاران آن ها از طریق سامانه نسبت به انجام مراحل اولیه صدور مجوز اقدام خواهد نمود و 20 روز قبل از تحویل سالن ها در محل نمایشگاه نسبت به دریافت نسخ طرح و صدور مجوز ساخت و ساز اقدام خواهد نمود، بدیهی است صدور مجوز منوط به انجام کلیه موارد فوق و ارسال آن از طریق سامانه ثبت نام میباشد و مسئولیت های ناشی از دیرکرد و عدم صدور مجوز به عهده متقاضیان و پیمانکاران آن ها میباشد و ستاد برگزاری هیچگونه مسئولیتی در قبال ضرر و زیان احتمالی مشارکت کنندگان و پیمانکاران بر عهده نخواهد داشت.

نکته : به منظور تشویق و ترغیب مشارکت کنندگان و پیمانکاران مربوطه در تسریع ارسال مدارک به متقاضیانی که پیش از 30/03/98 نسبت به تکمیل و ارسال کلیه مدارک خود اقدام نمایند تا 20% تخفیف در پرداخت تضامین اعطا خواهد شد.

4.      مشاركت كنندگاني كه متقاضي غرفه بصورت خام مي‌باشند، مي‌بايست طبق جدول ذيل، تضامين (به صورت وجه نقد ) بابت ساخت به موقع غرفه، حسن انجام كار و رعايت اصول و مقررات غرفه سازي، عدم وارد آوردن خسارت و تخلف و تخليه به موقع را به حساب شماره  ...................... و شماره شبا......................    و شماره کارت ...................... به نام شرکت روشان روز  بانک   ...................... شعبه ......................  کد ...................... پرداخت نمايند و اسکن فیش واریزی را از طریق سامانه ثبت نام به ستاد ارسال نمایند.

5. بديهي است بعد از اتمام كار نمايشگاه و ارائه گزارش از سوي شركت سهامي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران، مبالغ اخذ شده فقط با ارائه اصل فیش پرداختی و اعلام کتبی شماره حساب به حساب معرفی شده عودت خواهد شد و در صورت تخلف، جريمه‌ها از تضمين ارائه شده كسر خواهد گرديد.

متراژ غرفه مبلغ تضمين (ريال)
زير 50 متر مربع 15/000/000
از 50 تا 100 متر مربع 30/000/000
از 100 متر مربع تا 200 متر مربع 50/000/000
از 200  متر مربع به بالا 60/000/000
6. شركت كنندگان موظفند كابل و تابلوهاي اتوماتيك (استاندارد و مجهز به سيستم ارت) و متناسب با ميزان برق مصرفي خود را تهيه نموده و جهت انتقال برق از تابلوي اصلي يا كابلهاي ارتباطي به غرفه مربوطه ضمن هماهنگي با ستاد برگزاري و واحد برق شركت سهامي نمايشگاههاي بين المللي ايران اقدام نمايند.
تذکر مهم: شرکت های متقاضی ساخت و ساز غرفه می بایست حداکثر تا تاریخ 11/03/98 نسبت به ارائه کلیه مدارك مندرج در فوق و طرح های 3D غرفه خود اقدام نمایند بدیهی است به ازاء هر روز تأخیر در اخذ مجوزات لازم (مطابق با جدول بالا) مبلغ 1/000/000 ريال جریمه تأخیر به شرکت مربوطه تعلق خواهد گرفت و این جرائم رأساً از محل تضامین دریافتی کسر خواهد شد.

ب -1- ساخت طبقه دوم:
مشاركت كنندگاني كه تمايل به ساخت طبقه دوم در فضاي نمايشگاهي خود داشته باشند با رعايت شرايط زير و تاييد بخش فني برگزاركننده و بخش فني نمايشگاه و پرداخت هزينه مربوطه ميتوانند نسبت به ساخت طبقه دوم اقدام نمايند.
شرايط لازم برای ساخت طبقه دوم به شرح زير مي باشد:
•  توجه به شرايط فيزيکی غرفه و ارتفاع سالن و تأييديه نهايی طرح غرفه توسط مدير فنی
•  حداقل فضای ممکن برای طبقه همکف 60 متر مربع
• مساحت طبقه دوم بايد 25% از مساحت طبقه همکف باشد.
• ساخت طبقه دوم نبايد هيچ تداخل و مزاحمتی برای ساير غرفه های همجوار داشته باشد.
• برای هر متر مربع از طبقه دوم، شرکت کننده بايد 50% از مساحت استفاده شده را به برگزارکننده علاوه بر کل هزينه طبقه همکف پرداخت کند.
• طبقه دوم مي‌بايست به صورت اكسپوز (بدون سقف) اجرا شود.

ج) فضاي باز:
• حداقل متراژ غرفه ارزي و يا ريالي فضاي باز 30 متر مربع مي‌باشد.
• ستاد برگزاري در خصوص متقاضيان فضاي باز تنها نسبت به اختصاص فضا اقدام نموده و مسئوليت ديگري بر عهده نخواهد داشت.
• حراست و نگهباني از تاسيسات شركت هاي متقاضي فضاي باز بر عهده متقاضيان بوده و ستاد هيچگونه مسئوليتي در اين خصوص بر عهده نخواهند داشت.
• شركت های متقاضی نگهبان، ميبايست نسبت به تکمیل و مهر و امضاء کردن فرم مربوطه که در سایت نمایشگاه می باشد، اقدام و به همراه کپی کارت ملی نگهبان تحویل ستاد برگزاری نمایند.مشارکت کننده بعد از مهر و امضاء فرم مذکور توسط ستاد برگزاری ، مدارک را تحویل حراست شرکت سهامی نمایشگاه می نمایند.
• مسئوليت افراد معرفي شده توسط شركت ها راسا بر عهده خودشان بوده و ستاد در قبال مشكلات و حوادث احتمالي هيچگونه مسئوليتي بر عهده نخواهد داشت.
• هرگونه خسارت وارد شده توسط مشاركت كنندگان مستقر در فضاي باز ميبايست توسط مشاركت كننده جبران گردد ، ميزان اين خسارت از سوي برگزاركننده تعيين و مشاركت كننده متعهد به پرداخت خسارات وارده بدون هيچگونه قيد و شرطي خواهد بود.
• با عنايت به اينكه ثبت نام و جانمايي شركت متقاضي حضور در فضاي باز نمايشگاه، در لحظات آخر برگزاري انجام مي‌گيرد. لذا مشاركت كنندگان محترم عنايت داشته باشند كه نقشه فضاي باز مرتبا تغيير خواهد نمود.و ستاد برگزاري حق جانمايي شركت‌ها در فضاي باز را  تا آخرين لحظات براي خود محفوظ مي‌دارد. و مشاركت كننده حق هيچ گونه اعتراضي در خصوص جانمايي شركت‌هاي ديگر در اطراف فضاي خود را ندارد.

كتاب اختصاصي نمايشگاه:
• مشاركت كننده در صورت تمايل به حضور در كتاب رسمي نمايشگاه،  بايد نسبت به ارائه درخواست در مهلت تعيين شده، ارائه فيش بانكي پرداخت هزينه و همچنين ارائه مطالب جهت چاپ به برگزار كننده اقدام نمايد. در صورت عدم رعايت مهلت مقرر برگزاركننده نسبت به درج مطالب مشاركت كننده در كتاب رسمي نمايشگاه مسئوليت نخواهد داشت.

1-      اختصاص فضایی به مشارکت کننده برای درج نام، مشخصات و توانمندی های شرکت به دو زبان فارسی و انگلیسی
2-      درج نام و توانمندي هاي شركت در وب سايت رسمي نمايشگاه تا دوره بعد نمايشگاه.
3-      درج نام و توانمندي هاي شركت در سي دي مولتي مدياي رسمي نمايشگاه تا دوره بعد نمايشگاه.
4-      درج نام و موقعيت مكاني هر شركت در دفترچه اطلاعاتي نمايشگاه.
5-      درج نام و موقعيت مكاني هر شركت در بنر اختصاصي ورودي هر سالن نمايشگاه.
6-      اختصاص يك جلد كتاب و CD نمايشگاه به مشارکت کننده.
• متقضيان درج لوگو در كتاب توانمندي‌ها و وب سايت، بايد لوگوي خود را بصورت فايل TIFF و با Resolution 300 dpi (CMYK)  و با رنگ بندي اصلي و زمينه سفيدرنگ بر روي سي دي يا بصورت ايميل به ستاد برگزاري ارسال گردد.
• متقاضيان حضور در بخش آگهي هاي کتاب اختصاصي نمايشگاه، ضمن مراجعه به سايت اختصاصي نمايشگاه مي‌توانند شرايط حضور در اين كتاب را دريافت و اقدام لازم را معمول دارند.

خدمات تبليغاتي در وب سايت نمايشگاه:
با توجه به ثبت نام اينترنتي نمايشگاه و بازديد تعداد بيشماري از مخاطبان واقعي اين صنعت از وب سايت نمايشگاه فرصت بسيار مناسبي جهت معرفي شركت ها از طريق سايت مهيا مي باشد و از آنجاييكه امروزه يكي از مهمترين ابزار هاي بازاريابي و توسعه بازار داشتن برنامه مدوني براي تبليغات موثر ميباشد و از طرفي اين رويداد مهم محل مناسبي جهت عرضه توانمندي هاي شركتهاي فعال در اين عرصه ميباشد ستاد برگزاري امكان مناسبي را جهت انجام تبليغات مناسب و هدفمند براي متقاضيان فراهم آورده است .

ويژه نامه هاي اختصاصي نمايشگاه:
ستاد برگزاري تهيه و چاپ ويژه نامه اختصاصي نمايشگاه را در سه نوبت در دستور كار خود قرار داده است اين ويژه نامه ها حاوي مطالب مهمي در خصوص آخرين رويداد ها و دستاورد هاي اين صنعت و نيز آخرين اخبار و اطلاعات تخصصي اين حوزه مي باشد. اين ويژه نامه فرصت مناسبي را در اختيار شركت هاي فعال و توانمند اين صنعت قرار خواهد داد تا از اين طريق نسبت به معرفي توانمندي هاي خود اقدام نمايند. ضمن تكميل بخش ويژه نامه منوی سفارش غرفه و خدمات سامانه ثبت نام نسبت به درج آگهي در اين ويژه نامه ها اقدام نمايند.
همچنين شركت هاي علاقمند به درج رپورتاژ آگهي مي توانند با ستاد برگزاري تماس حاصل فرمايند.

سمينار تخصصي شركت ها:
•     سمينار هاي اختصاصي شركت ها در طول برگزاري نمايشگاه برگزار خواهد شد و شركت ها با تکمیل بخش مربوط به سمینار های تبلیغاتی در منوی سفارش غرفه و خدمات طبق زمانبندي اعلام شده مي توانند نسبت به برگزاري سمينار جهت ارائه توانمندي هاي خود اقدام نمايند.

كارت شناسايي  و تعهدنامه حراست
•      مشاركت كنندگان میبایست ضمن مراجعه به منوی مدارک تکمیلی در سامانه ثبت نام فرمهاي مربوط به درخواست كارت شناسايي را حداكثر تا تاريخ 20/03/98 تكميل و از طریق سامانه ثبت نام به برگزار كننده ارسال نمايند. تعداد كارت شناسايي  متناسب با متراژ تحت پوشش غرفه شركت كننده به شرح زير به متقاضيان تعلق خواهد گرفت. محدودیت های درنظر گرفته شده از سوي حراست شرکت سهامی نمایشگاه بوده و کارت بیشتر از سهمیه صادر و ممهور نخواهد شد. لذا به منظور عدم بروز مشکلات سامانه ثبت نام فقط به تعداد مندرج در جدول زیر به مشارکت کنندگان اجازه ثبت اطلاعات خواهد داد لذا در تکمیل و اعلام اسامی قطعی دقت لازم را معمول فرمایید.
•     در هنگام ورود اطلاعات اشخاص نسبت به درج صحیح اسامی به همراه عکس پرسنلی رنگی هر شخص اقدام نمایید. ( رعایت حجاب کامل برای بانوان محترم الزامی میباشد.)
•         کارت سینه مشارکت کنندگان از سه روز قبل از افتتاح نمایشگاه در محل ستاد برگزاری واقع در بخش ستادی  توزیع خواهد شد.
•     مشارکت کنندگان میبایستی شماره ماشین مورد نظر خود را از طریق منوی مدارک تکمیلی سامانه ثبت نام وارد نموده و ستاد برگزاری بر اساس شماره های اعلام شده نسبت به صدور کارت پارکینگ اقدام خواهد نمود.
•     مشارکت کنندگان می بایستی نسبت به اخذ تعهد نامه حراست از بخش مدارک تکمیلی سامانه ثبت نام نمایشگاه اقدام و پس از تکمیل نمودن و مهر و امضاء کردن آن نسبت به عودت آن از طریق سامانه اقدام نمایند.
•     بخش دریافت اطلاعات اسامی غرفه داران  در روز 15/03/98 غیر فعال خواهد شد و کلیه کارت ها تنها بر اساس اطلاعات موجود تا این تاریخ صادر خواهد شد و مسئولیت عدم صدور کارت برای متقاضیانی که تا قبل از آن تاریخ نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام ننمایند بر عهده مشارکت کنندگان محترم میباشد.
•     نمایندگان شرکت های خارجی در صورت معرفی غرفه داران خارجی میبایست نسبت به ارسال اسکن رنگی پاسپورت مشارکت کنندگان خارجی حداکثر تا تاریخ 15/03/98 از طریق ایمیل .roshanroozinfo@gmail.com.اقدام نمایند.

كارت شناسايي غرفه داران فضاي داخل سالن كارت شناسايي غرفه داران فضاي باز
متراژ تعداد متراژ تعداد
تا 12 متر مربع 2 عدد تا 50 متر مربع 2 عدد
13 تا 24 متر مربع 3 عدد 51 تا 100 مترمربع 3 عدد
25 تا 50 متر مربع 4عدد از 101 متر مربع به بالا 4 عدد
51 الي 100 متر مربع 6 عدد
101 الي 150 متر مربع 8 عدد
151 متر مربع به بالا 10 عددكارت پاركينگ غرفه داران فضاي داخل سالن كارت پاركينگ غرفه داران فضاي باز
متراژ تعداد متراژ تعداد
تا 12 متر مربع 1 عدد تا 50 متر مربع 1 عدد
13 تا 50 متر مربع 2 عدد از 50 تا 100 متر مربع 2 عدد
50 متر مربع به بالا 3 عدد 100 متر مربع به بالا 3 عدد


مقررات عمومي ثبت نام

•      برگزار كننده حق پذيرش يا رد فرمهاي درخواست مشاركت را براي خود محفوظ مي‌دارد.
•      با توجه به محدوديت هاي سالن ها از جهت انطباق با درخواست كليه شركت كنندگان، اختيار كامل جانمايي با مجري می‌باشد.
•       مشاركت كننده مجاز به واگذاري غرفه تخصيصي يا مشاركت با شخص ثالث نمي‌باشد.
•   مشاركت كنندگاني كه مايلند به نحوي كاركرد ماشين آلات خود را بصورت عملي نمايش دهند بايد قبلا با اعلام كتبي ‌موافقت برگزاركننده را كسب نمايند و ميزان برق مصرفي را به اطلاع برگزاركننده برسانند. در هر حال مشاركت كننده مسئول جبران كليه خسارات ناشي از كاركرد ماشين آلات خود به شخص ثالث يا برگزاركننده مي‌باشد.
•   مسئوليت حفظ و نگهداري كالا در ساعات بازديد و ايام قبل از افتتاح و بعد از اختتاميه نمايشگاه بعهده مشاركت كننده بوده و پس از پايان ساعت كار روزانه نمايشگاه و در ساعات غير بازديد كه درهاي سالن قفل و پلمپ مي‌گردد، حفظ و نگهداري كالا بعهده نمايشگاه مي‌باشد.
•   صاحبان ماشين آلات سنگين در زمان ثبت نام موظف به هماهنگي كامل براي نحوه حمل ماشين آلات به غرفه دو هفته قبل از افتتاح نمايشگاه با برگزاركننده مي‌باشند. در غير اين صورت چنانچه امكان انتقال دستگاه مربوطه به محل غرفه موجود نباشد مسئوليتي بر عهده برگزار كننده نخواهد بود.
•   نگهداري و انباشت مواد اشتعال زا در داخل سالن ممنوع است. در صورت نياز به استفاده از مواد اشتعال زا براي فعاليتهاي نمايشي مشاركت كننده بايد با كارشناس رسمي اداره آتش نشاني مستقر در نمايشگاه هماهنگي نموده و مجوز كتبي دريافت نمايد.
•   وسايل تبليغاتي مشاركت كننده بايد در محدوده غرفه اختصاص يافته ارائه شود، نصب هر گونه وسايل تبليغاتي، پلاكارد، ديوارنويسي پس از كسب موافقت كتبي برگزاركننده و پرداخت هزينه هاي مربوطه امكان پذير مي‌باشد.
•   فروش كالاهاي ارائه شده در غرفه در دوران برگزاري نمايشگاه ممنوع است. مذاكره و انعقاد قرارداد فروش در دوران نمايشگاه بلامانع بوده ليكن انتقال كالا به خارج از غرفه پيش از اتمام نمايشگاه ممنوع مي‌باشد.
•   در صورتيكه پس از جانمايي مشاركت كنندگان در سالن هاي نمايشگاه، ستون هاي موجود در سالن ها داخل غرفه هاي مشاركت كنندگان قرار گيرد، مشاركت كنندگان حق هيچگونه اعتراضي را نخواهند داشت.
•   در طراحي كل نمايشگاه (فضاي سرپوشيده و باز) و تخصيص غرفه ها به مشاركت كنندگان، برگزار كننده با حفظ مصالح عمومي نمايشگاه،‌ و نيز حقوق ساير شركت كنندگان داراي اختيار تام بوده و مشاركت كننده نمي‌تواند نسبت به محل اختصاص يافته اعتراضي داشته باشد.
•   بر اساس مقررات شركت سهامي نمايشگاههاي بين المللي ايران، رعايت حجاب و حفظ شئونات اسلامي در طول مدت نمايشگاه الزامي است و در صورت عدم رعايت حجاب توسط شركت كنندگان يا پرسنل ايشان، برگزار كننده يا مسئولين شركت سهامي نمايشگاههاي بين المللي تهران مجاز به جلوگيري از ادامه فعاليت شركت كننده و يا هر اقدام قانوني ديگر مي‌باشند.
•   ارائه گواهينامه استاندارد براي كالاهاي مشمول استاندارد اجباري مي باشد و مشاركت كننده مي بايست اين مدارك را همراه كالاهاي ارائه شده در غرفه به همراه داشته باشد در صورتي كه براي كالايي استانداردي تعريف نشده است ارائه نامه از سوي مؤسسه استاندارد الزامي مي باشد،  بديهي است برگزار كننده و يا سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران و نمايندگان ايشان مي‌توانند از ارائه كالاهاي مذكور بدون ارائه گواهينامه استاندارد در غرفه مربوطه جلوگيري نموده و يا اقدام به تعطيل فعاليت غرفه مذكور نمايند. بديهي است در اين صورت خسارتي از طرف برگزار كننده به شركت كننده پرداخت نخواهد شد.
•      برگزار كننده مجاز به عكسبرداري و فيلمبرداري از غرفه هاي نمايشگاهي مي‌باشد.
•   در طول برگزاري نمايشگاه، حمل و نقل لوازم مورد نياز مشاركت كننده به داخل محوطه نمايشگاه فقط صبح ها قبل از شروع كار نمايشگاه امكان پذير است. در ساعات برگزاري نمايشگاه، ‌تردد خودروي مشاركت كننده در محوطه نمايشگاه ممنوع است.
•      مشاركت در اين نمايشگاه تابع مقررات و شرايط عمومي نمايشگاه هاي بين المللي جمهوري اسلامي ايران خواهد بود.

بيمه
•   شرکت کنندگان در نمايشگاه ملزم و موظفند کالاهای نمايشی خود را قبل از ورود به نمايشگاه  و تا حداقل سه روز پس از اتمام نمايشگاه نزد يکی از شرکتهای بيمه , بيمه کامل نمايند تا در صورت بروز خسارت احتمالی , جبران گردد ، بديهي است ستاد برگزاري هيچگونه مسئوليتي در خصوص شركت هايي كه نسبت به بيمه نمودن كالاها ، ماشين الات و ... خود اقدام ننموده باشند بر عهده نخواهد داشت.
•   مشارکت کنندگان مکلفند خسارات ناشی از آتش سوزی , سرقت و ... را که در نتيجه فعاليت يا اعمال کارکنان آنها در داخل يا محل نمايشگاه کالا به ماشين آلات و تجهيزات و دکوراسيون غرفه و کالاهای نمايشی ديگران و بازديدکنندگان وارد می شود را جبران نمايند.
•      شرکت کنندگان همچنين مسئول اتفاقات و تصادفاتی هستند که برای کارگران غرفه هنگام حمل و نقل کالا با ماشين آلات و غيره بروز می کند.

فسخ درخواست
1.   با توجه به اينكه فسخ خدمات درخواستي  علي الخصوص فسخ تخصيص فضاي نمايشگاهي مشكلات عديده اي را براي برگزاركننده ايجاد مي نمايد، لذا خواهشمند است پس از قطعي شدن تصميم خود مبني بر حضور در نمايشگاه نسبت به ارائه درخواست و واريز وجه اقدام نماييد، در غير اين صورت فسخ درخواست تنها با ارائه نامه كتبي به ستاد برگزاري و مطابق شرايط زير امكان پذير خواهد بود و مشاركت كننده با امضاء اين مقررات حق هرگونه اعتراضي را از خود سلب مي نمايند.
تاريخ كتبي فسخ  خدمات درخواست شده ميزان عودت هزينه خدمات درخواست شده
تا قبل  از تاریخ 18/03/98 - 50 درصد هزينه
بعد از تاریخ 18/03/98 هيچ هزينه اي عودت داده نخواهد شد.


با عنايت به اينكه ستاد برگزاري در خصوص عودت وجوه پس از فسخ دقيقا مطابق جدول فوق عمل خواهد نمود لذا خواهشمند است در هنگام ارائه درخواست خدمات و نيز در هنگام ارائه درخواست فسخ  به مفاد جدول فوق بطور كامل توجه فرماييد.

مقررات ارزي و ريالي
•   مشاركت كنندگان داخلي مجاز به نمايش كالا و محصولات خارجي يا استفاده از پوستر و نام شركت خارجي نمي‌باشند. در صورت عدم رعايت اين نكته، شركت كننده ملزم به پرداخت اجاره بها غرفه به صورت ارزي بر اساس تعرفه شركت كنندگان خارجي خواهد بود. در این راستا کلیه متقاضیان حضور در بخش ریالی نمایشگاه می بایست علاوه بر مدارک ارسالی نسبت به تکمیل فرم تعهدنامه ارزی- ریالی F13 و تودیع چک به میزان کل ارزش ارزي غرفه درخواستی نزد ستاد برگزاری اقدام نمایند. بدیهی است ستاد برگزاری از ثبت نام شرکت هایی که نسبت به تکمیل فرم تعهدنامه و تودیع چک تضمین ارزی- ریالی اقدام ننمایند معذور می باشد. نرخ تسعیر ارز با هماهنگی بخش مالی ستاد بر اساس نرخ روز ثبت نام خواهد بود.
•      میزان تضمین ثبت نام ریالی به اندازه کل ارزش ارزی غرفه با احتساب نرخ روز ارز محاسبه می گردد.
•   ارائه پروانه بهره برداري یا رتبه بندی شركت (جهت اثبات تولید کننده بودن شركت) از سوي شركتهايي كه بصورت ريالي در نمايشگاه حضور پيدا مي كنند الزامي است. ستاد برگزاري نمايشگاه هيچگونه مسئوليتي در قبال پيامدهاي ناشي از اين موضوع بر عهده نمي گيرد.
•   در صورتيكه مشاركت كننده با ارائه پروانه بهره برداري نسبت به ثبت نام در بخش ريالي اقدام نمايند و  در زمان برگزاري نمايشگاه به نمايش محصول/ خدمت/ پوستر/بنر مرتبط با محصولات/خدماتي  به جز محصولات يا خدمات مندرج در پروانه بهره برداري ارائه شده در هنگام ثبت نام اقدام نمايند و آن محصول/ خدمات/ پوستر/بنر کارت ویزیت/ بروشور/ کاتالوگ و ... مشمول بخش ارزي باشد مشاركت كننده متعهد و ملزم به پرداخت كليه هزينه ها و ساير جرائم مربوطه خواهد بود.
•   غرفه هاي ريالي و ارزي بصورت مجزا برپا خواهد شد. مشاركت كنندگاني كه دو غرفه ارزي و ريالي را همزمان درخواست نموده‌اند لازم است كه غرفه ها را مجزا از هم و مستقل برپا نمايند به طوري كه در طول مدت برگزاري نمايشگاه غرفه ها از هم قابل تشخيص باشند.
•   عرضه و نمايش هرگونه كالا، پوستر و تابلوي خارجي براي معرفي محصولات خارجي در بخش داخلي ممنوع و در صورت عدم رعايت، طبق مقررات، هزينه مشاركت بر اساس تعرفه مصوب شركت كنندگان خارجي و بصورت ارزي محاسبه و دريافت خواهد شد.
•   در صورت عدم رعايت مقررات ارزي ريالي نمايشگاه توسط مشاركت كنندگان و تشخيص كميته ارزي ريالي شركت سهامي نمايشگاه هاي بين المللي ، مشاركت كننده موظف به پرداخت هزينه هاي غرفه خود بر مبناي غرفه ارزي بوده و حداكثر 24 ساعت پس از ابلاغ کتبی ستاد برگزاری ميبايست با برگزاركننده تسويه حساب نمايد، بديهي است در غير اين صورت غرفه مشاركت كننده توسط برگزاركننده تعطيل و پلمپ شده و مشاركت كننده حق هيچگونه اعتراضي نخواهد داشت و هزينه هاي پرداخت شده عودت داده نخواهد شد.
•   ارائه كالا و قطعات منفصله خارجي در غرفه مستقلي كه جهت معرفي خدمات پس از فروش درخواست مي‌گردد، ‌ممنوع مي‌باشد. بديهي است در صورت اقدام، كلا هزينه مربوطه به صورت ارزي محاسبه خواهد شد.

ساخت، آماده سازي و آرايش غرفه
شركتهايي كه متقاضي فضاي بدون تجهيزات ( زمين خام) مي باشند ميبايست نسبت به رعايت موارد زير اقدام نمايند.
•   نقشه هاي اجرايي غرفه هايي كه توسط مشاركت كننده اجرا مي‌شود بايد به تایید ستاد برگزاري نمايشگاه رسیده و مجوز ساخت دريافت نمايند. آخرين مهلت ارائه تضامین و اخذ مجوزات لازم مطابق مقررات شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی، حداکثر تا تاریخ 20/03/98 می باشد بدیهی است به ازاء هر روز تأخیر در اخذ مجوزات لازم مبلغ 1/000/000 ريال جریمه تأخیر به شرکت مربوطه تعلق خواهد گرفت و این جرائم از محل تضامین دریافتی کسر خواهد شد.
•   ستاد برگزاري نمايشكاه مطابق قوانين بخش فني ( مديريت طراحي و غرفه آرايي شركت سهامي نمايشگاههاي بين المللي ايران) محق به انجام هرگونه تغيير در طرح هاي ارائه شده مي‌باشد. در صورتي كه شركت كننده تغييرات طرح را رعايت ننمايد، ستاد برگزاري يا شركت سهامي نمايشگاههاي بين المللي ايران حق دارد نسبت به تخريب ساخت و ساز غرفه اقدام و هزينه هاي مربوطه را از مشارکت كننده اخذ نمايد.
•   كليه عمليات ساخت اسكلت غرفه ها نظير جوشكاري، نجاري و غيره در داخل سالنهاي نمايشگاه ممنوع مي‌باشد. و قطعات لازم براي ساخت غرفه ها ميبايست به صورت آماده جهت مونتاژ و نصب وارد سالن نمايشگاه گردند، بديهي است در صورت عدم رعايت موارد فوق برگزاركننده ميتواند نسبت به قطع برق و تعطيل نمودن ساخت و ساز اقدام نمايد.
•   آماده سازي، آرايش غرفه ها و چيدن كالا بايد تا ساعت 16:00 روز قبل از افتتاح نمايشگاه تكميل و به اتمام رسيده باشد و كليه وسايل اضافي و صندوقهاي خالي از محوطه نمايشگاه خارج شده باشد. در غير اين صورت شركت كننده موظف است به ازاي هر ساعت ديركرد مبلغي معادل پنج میلیون ريال را به عنوان خسارت پرداخت نمايد. بدين منظور، كليه شركت كنندگان ملزم به تحويل تضمين قانوني مربوط به اين موضوع از طريق خود يا پيمانكار خود به ستاد برگزاري همزمان با تاييد طرح توسط برگزاركننده ميباشند. بديهي است در صورت هرگونه ديركرد يا وارد آوردن خسارت ، ستاد برگزاري خسارات وارده را راسا از محل تضامين دريافت شده جبران خواهد نمود ومشاركت كننده يا پيمانكار وي حق هيچگونه اعتراضي در اين خصوص نخواهد داشت.

اينترنت
•   متقاضیان استفاده از اینترنت باید ضمن مراجعه به مدیریت برنامه ریزی شرکت سهامی نمایشگاههاي بين المللي نسبت به انتخاب و تکمیل فرم مربوطه اقدام و برای واریز وجه و گرفتن کلمه عبور هنگام تحویل گرفتن غرفه خود اقدام نمایند.

تبليغات، عكاسي
•   انجام هرگونه تبليغات در محوطه نمايشگاه و خارج از غرفه هاي اختصاصي مشاركت كننده، پس از هماهنگي و كسب مجوز از برگزاركننده و روابط عمومي شركت سهامي نمايشگاههاي بين المللي ايران مجاز مي‌باشد. بديهي است مشاركت كنندگاني كه بدون كسب مجوز نسبت به انجام تبليغات در محوطه نمايشگاه اقدام نمايند متعهد خواهند بود علاوه بر پرداخت هزينه هاي تبليغات مطابق تعرفه هاي شركت سهامي نمايشگاه ها ، نسبت به پرداخت جريمه به ستاد برگزاري اقدام نمايند.
•   هرگونه عكسبرداري و فيلمبرداري از محوطه نمايشگاه و داخل سالنها پس از كسب مجوز از روابط عمومي شركت سهامي نمايشگاههاي بين المللي ايران مجاز مي‌باشد.

خروج كالا
•   خروج كالا از محوطه نمايشگاه هاي بين المللي ايران در طول مدت برگزاري نمايشگاه ممنوع مي‌باشد. لذا مشاركت كنندگان از آوردن اقلام غير ضروري اجتناب نمايند.
•   در پايان نمايشگاه، ‌مشاركت كننده فقط با پرداخت كليه صورتحساب هاي مربوط به دوران برگزاري نظير تلفن، اينترنت، جريمه ارزي-ريالي،  خسارات وارده و ...  و اخذ برگه تسويه حساب نهايي و برگه خروج مي‌تواند كالاي خود را از داخل سالن محل نمايش و محوطه نمايشگاه بين المللي ايران خارج نمايد. لذا از كليه شركت كنندگان تقاضا مي‌شود بمنظور تسهيل و تسريع در خروج از محوطه براي تسويه حساب كامل، قبل از پايان نمايشگاه اقدام نمايند.
•   مشاركت كنندگان بايد حداكثر ظرف 24 ساعت پس از پايان نمايشگاه نسبت به بسته بندي، خروج كالا و تخليه غرفه هاي اختصاصي خود اقدام نمايند. بديهي است در صورت عدم توجه به اين نكته و پس از پايان مهلت مقرر، برگزار كننده راسا به تخليه غرفه اقدام نموده و در خصوص خسارات وارده و يا فقدان كالا هيچگونه مسئوليتي نخواهد داشت و هزينه هاي تخليه از محل تضمين مربوطه كسر  و مشاركت كننده يا پيمانكار وي حق هيچگونه اعتراضي نخواهند داشت.
•     در زمان تخلیه و خروج کالا کلیه مسئولیت ها (مفقود شدن کالا، خسارات وارده به کالا و تجهیزات نمایشگاهی) به عهده مشارکت کننده بوده و ستاد برگزاری هیچگونه مسولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

حوادث غير قابل پيش بيني
در صورت بروز هرگونه حادثه‌اي خارج از اختيار و كنترل برگزاركننده مانند جنگ، زلزله و سيل و ساير حوادث طبيعي كه منجر به عدم برگزاري، تاخير يا افزايش دوره برگزاري نمايشگاه شود، برگزار كننده در جهت حفظ منافع مشاركت كننده اقدام مي‌نمايد و شركت كننده مجاز به اعتراض يا استرداد وجوه پرداختي نخواهد بود.

نكات مهم
- هزينه‌هاي ناشي از  وارد آوردن خسارت در موقع خروج يا ورود كالا، برپا كردن غرفه، برچيدن غرفه كه از سوي شركت سهامي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران به ستاد برگزاري گزارش گردد، به عهده شركت كننده بوده و مي‌بايست تمام و كمال پرداخت گردد.
- مشاركت كنندگان داخلي مجاز به نمايش كالا و محصولات خارجي يا استفاده از پوستر و نام شركت خارجي نمي‌باشند. در صورت عدم رعايت اين نكته، شركت كننده ملزم به پرداخت اجاره بها غرفه به صورت ارزي بر اساس تعرفه شركت كنندگان خارجي خواهد بود. در این راستا کلیه متقاضیان حضور در بخش ریالی نمایشگاه می بایست علاوه بر مدارک ارسالی نسبت به تکمیل فرم تعهدنامه ارزی- ریالی  و تودیع چک به میزان کل ارزش ارزی غرفه نزد ستاد برگزاری اقدام نمایند. بدیهی است ستاد برگزاری از ثبت نام شرکت هایی که نسبت به تکمیل فرم تعهدنامه و تودیع چک تضمین ارزی- ریالی اقدام ننمایند معذور می باشد. نرخ تسعیر ارز با هماهنگی بخش مالی ستاد بر اساس نرخ روز ثبت نام خواهد بود.
- چنانچه بنا به هر دليلي كميته ارزي- ريالي شركت سهامي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي ، فضاي نمايشگاهي دراختيار شركت كننده را ارزي تشخيص دهد مشاركت كننده بايد تمامي هزينه‌ها را تمام و كمال براساس تعرفه‌هاي ارزي حداکثر تا 24 ساعت پس از ابلاغ کتبی ستاد برگزاری به مشارکت کننده، پرداخت نمايد.
- چنانچه شركت كننده تصميم به فسخ قرارداد و عدم شركت در نمايشگاه را داشته باشد طبق مقررات مندرج در صفحه ده همين قوانين و مقررات اقدام خواهد شد و مشاركت كننده حق هيچ گونه اعتراضي را ندارد.
- شركت كننده‌اي كه تمايل به داشتن فضاي خام براي غرفه سازي دارد مي‌بايست تضامين ساخت غرفه، حسن انجام كار، تخليه به موقع را طبق جدول مندرج در صفحه چهار قوانين و مقررات پرداخت نمايند. كه در صورت بروز هرگونه خسارت از سوي مشاركت كننده، هزينه مربوطه از ضمانت سپرده شده كسر خواهد گرديد.
- معرفی پیمانکار به صورت کتبی و اخذ مجوزات لازم جهت ساخت غرفه از ستاد برگزاری حداکثر تا تاریخ  20/03/98 می باشد. بدیهی است به ازاء هر روز تأخیر در اخذ مجوزات لازم مبلغ 1/000/000  ريال جریمه تأخیر به شرکت مربوطه تعلق خواهد گرفت و این جرائم از محل تضامین دریافتی کسر خواهد شد.