درباره نمایشگاه نهم

نهمین نمایشگاه بین المللی سنگ تهران در تاریخ 19 تا 22 تيرماه 1396 در محل دایمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار مي شود.
نمایشگاه سنگ تهران 1396 با برنامه ریزی متفاوت از نمایشگاه های سنگ قبلی در کشور و حتی متفاوت با کلیه نمایشگاه های تخصصی برگزار شده در کشور،  پی ریزی شد.
تمام سعی و تلاش این بود که نمایشگاه تبدیل به یک رخداد و واقعه سالیانه صنفی شود و در طی آن،  اتفاقات و نوآوری ها و روش های جدیدی که طی یکسال در صنف اتفاق می افتد به نمایش گذاشته شود.
با توجه به ذهنیت اعضای صنعت سنگ کشور نسبت به نمایشگاه های قبلی،  باید کاری می کردیم تا شکل نمایشگاه عوض شود و به شکل بین المللی نزدیک شود. بنابراین ستادی متشکل از ۴ نفر اعضای هییت مدیره انجمن سنگ ایران و ۴ نفر از جانب روشان روز تشکیل شد و تمامی امور مربوطه در این ستاد بررسی و تصمیم گیری و اجرایی شد.

اعضای ستاد اجرایی:
آقایان کاوه فاضل،   احمد شریفی،  حسین امیرفتاحی،  احسان صلواتی فر،  حسین جعفریان،  امیرسامان میرزایی،  جمشید مولایی و  ساسان فاضل. 

 • دو گروه جهت فعالیت برای شناساندن و معرفی نمایشگاه در داخل و خارج از کشور متشکل از حدود ۶۰ نفر از فعالین صنفی تشکیل شد که الحق  در جهت معرفی نمایشگاه در خارج از کشور و معرفی نمایشگاه بین معماران و شرکت های ساختمانی،  بسیار مثمر ثمر بوده اند تا این امیدواری را داشته باشیم که بازدیدکنندگان زیاد و متفاوتی را امسال شاهد باشیم.
 • ۳۲ نفر از فعالان صنفی به عنوان اعضای افتخاری ستاد مسئولیت قبول کرده اند تا در زمان برگزاری نمایشگاه کمک ستاد باشند.
 • تعداد زیادی از اعضای صنف مشغول تبلیغ و اطلاع رسانی در پیرامون خود هستند،  مثل سایت های خودشان و تعدادی زیادی از اعضای صنف،  شروع به پخش بروشورها در خارج از کشور کرده اند.
 • امتیاز این نمایشگاه به نام انجمن سنگ ایران و برگزاری آن برعهده شرکت روشان روز ( مرکز اطلاعات سنگ ایران)  است.
 • انجمن سنگ ایتالیا به عنوان یکی از معتبرترین تشکلهای سنگی دنیا به عنوان شریک خارجی در کنار صاحب امتیاز و مجری در برگزاری این نمایشگاه حضور فعال خواهد داشت.
 • برنامه ریزی گسترده ای برای اجرای متفاوت این نمایشگاه انجام شده است تا با حضور حداکثری ومعرفی واحدهای برتر صنعت سنگ ایران وبرگزاری دوره های آموزشی مختلف جایگاه منحصر به فرد سنگ در معماری معرفی گردد.
 • ایجاد ارتباط موثر بین صنعت سنگ و هنرمندان معمار از طیف دانشگاه و بازار از اهداف اصلی این نمایشگاه است.
آمار مقایسه ای 5 دوره گذشته
 

جایگاه ایران در صنعت سنگ دنیا جایگاهی شناخته شده است


با توجه به روند اصلی معماری جهان در توجه به معماری پایدار،  صنعت سنگ یکی از صنایع دوستدار محیط زیست ومتناسب با اقلیم ایران است که امیدواریم با شناخت بهتر و نگاه متفاوت به ظرفیتهای عظیم این صنعت از طرف مصرف کنندگان و طراحان شاهد خلق آثاری فاخر وماندگار باشیم.
استفاده از مصالح بومی وسازگار با محیط زیست با طول عمر بالا  ودر عین حال زیبا یکی از اهداف تمامی دست اندرکاران صنعت ساختمان است که نمایشگاه سنگ تهران می تواند هم راستا با این اهداف نقش خود را در معرفی بهتر صنعت سنگ ایران با بیش از 6000 کارخانه و1200 معدن با تنوع بی نظیر ایفا نماید.
اهداف برگزاری نمایشگاه بین المللی سنگ ایران

 • افزایش حجم مبادلات بازرگانی خارجی .
 • توسعه‌ی همکاری‌های اقتصادی درونی و بیرونی صنف و صنعت سنگ.
 • ایجاد رقابت سالم داخلی و بین‌المللی.
 • تبادل اطلاعات و دانش فنی در همه‌ی زمینه‌های صنعت سنگ.
 • انتقال تکنولوژی .
 • توسعه و گسترش ارتباطات بین‌المللی.
 • توسعه و گسترش خدمات نرم‌افزاری، فنی و مهندسی سنگ در داخل و تلاش برای صادرات آن.
 • توسعه‌ی اطلاعات و آموزش عمومی بازدیدکنندگان.
آمار مقایسه ای نمایشگاه هشتم

نمایشگاه بین المللی ایران


نمایشگاه بین المللی سنگ ایران ( تهران )
نمایشگاه بین المللی سنگ ایران ( تهران ) در محل دائمی نمایشگاه های بین المللـی تهـران بـرگـزار مـی گردد. مساحـت کــل نمایشگـاه حـدود 850/000 متر مربع است کـه از این مسـاحت 120/000 متر مربع فضای سر پوشیـده و 350/000 متر مربع فضای .باز نمایشگـاهـی حدود 22 هکتـار فضـای سبز و نیز 21 هکتـار راه های دستـرسی بـه سالنها و محوطه نمایشگاه می باشد در نمایشگـاه بین المللی تهران مسجد حضرت ابراهیم به مساحـت 1200 متـر مربـع و منـاری به ارتفاع 70 متر احـداث گردیـده است، کـه از زیباترین مساجد پایتخت جمهوری اسلامی ایران است. وجود هتل های بزرگ 5 ستاره در اطراف نمایشگاه و همچنین دستـرسی آسـان از طریـق بزرگـراه های پایتخـت ، این نمایشگـاه را بـه مهمترین مکان برگزاری نمایشگاه های ایران تبدیل نموده است.

(IRSE ایـرسـه)

IRAN STONE EXHIBITION

از سـال 1372 نمـایشـگـاه هـای بیـن المـللـی و تخصصـی سنگ های تزئینی با رویـکرد توسعه صنعت در جهت صـادرات در تهران آغـاز بکار کرد که در این سالها تحت عناوین مختـلف . و با مسئولین متفـاوت، در این جهت گـام برداشته است نمایشگاه بین المللی سنـگ های تزئینـی، معـدن، ماشین آلات و تجهیزات مربوطـه از سـال 1386 بـا نگاهـی نـو به برگـزاری نمایشگاه های بین المللی سنگ ایران، شکـل گـرفت و در فراز وفرود سالیان، به اندیشه های نو وتازه ای رسیـد که در .هشتمین دوره آن ( 1395 ) به بهترین شکل نمود یافت افزایـش 300 درصدی متـراژ غرف خارجـی و تبدیـل آن از 300 متـرمربع به 979 متـر مربع و افزایـش 60 درصـدی فضای مفید آن و .تبدیل آن از 6/000 متر مربع به 10/200 متر مربع ، نشان از موفقیت برنامه ریزان این نمایشگاه دارد آمـار بیش از 12/000 بازدید کننده متخصص داخلی و همچنیـن حضـور متخصصیـن 36 کشـور خارجـی نشـان از اطلاع رسانـی و .تبلیغات جهانی در جهت معرفی صحیح این نمایشگاه دارد .
هشتمیـن نمایشگـاه بین المللی سنگ های تزئینی، معدن، ، ماشین آلات و تجهیزات مربوطـه با شرکت 170 شرکت داخلی و 70 شرکت
خارجی شامل ایتالیا، چین، ترکیه، پرتغال، آلمان، کره جنوبـی اسپانیـا ، روسیـه و هنـد در تیـرمـاه 1395 در محل دائمــی . نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار گردید از این نمایشگاه، متخصصین36 کشور جهان شامل لهستان اتـریش، ترکمنستـان، ایتالیـا، روسیـه، عراق، هنـد، آمریکـا چیـن، ترکیه، عمان، قزاقستان، سوریـه، افغانستان، اسپانیا سریلانکا، امارات متحده عربی، سوییس، کره جنوبی، آلمان بنـگلادش، یونان، قطر، تاجیکستان، مجارستـان، پاکستـان استرالیا، بلژیک، بحرین، کانـادا، سوئـد، لبنان، قرقیـزستان گرجستان و اوکراین بازدید داشته اند و هفت هئیت تجاری از کشورهای لهستان، عراق، پاکستان، هند، قزاقستان وچین . نیز مذاکراتی در ایام نمایشگاه با بازرگانان ایرانی داشته اند